Kedy vymeniť starú klimatizáciu za novú?

nova klimatizacia

Vaša klimatizácia nemá požadovaný výkon, hučí, alebo spôsobuje iné nepríjemnosti a servisný technik k Vám chodí častejšie ako poštár? Možno je čas na výber novej klimatizácie

Ako dlho Vám bude klimatizácia spoľahlivo slúžiť?

Kvalitná klimatizácia, o ktorú sa pravidelne stará odborne vyškolený technik z klimapreteba.sk by mala vydržať desať možno až pätnásť rokov spoľahlivej služby. Práve zanedbanie pravidelného profylaktického servisu máva za následok vyššiu spotrebu elektrickej energie, nižší výkon chladenia alebo kúrenia, zvýšenú hlučnosť alebo iných problémov.

V klímapreteba.sk ponúkame až 5ročnú záruku na u nás zakúpené a nami nainštalované modely pod podmienkou minimálne 1x ročne profylaktického servisu našim technikom. Iba tak dokážeme garantovať správnu a dlhodobú funkciu Vašej klimatizácie.

Kedy je dôvod na výmenu klimatizácie?

Ak je Vaša klimatizácia už dlhší čas po záruke a vyžaduje si neustálu pozornosť technika, bude už asi najvyšší čas investovať do nového, modernejšieho zariadenia, ktoré Vám dá vyšší výkon a ekonomickejšiu prevádzku.

Oprava klimatizácie môže byť poriadne nákladná. Povedzme si otvorene, ak je klimatizácia stará a ma nízky výkon, neoplatí sa ju udržiavať v prevádzke keď je už na trhu veľa nových a účinnejších modelov, ktoré majú moderný dizajn a veľa užitočných funkcií.

Klimatizácia je tiež spotrebné elektrické zariadenie ktoré má svoje limity! Strata výkonu sa obvykle prejaví tým, že jej neprimerane dlho trvá kým dosiahne vami zvolenú teplotu, ak vôbec!

teplo-klimatizacia

Dôvodov môže byť samozrejme viacero:

– Zanesený vzduchový filter

– Poškodený výmenník

– Znečistený, alebo nefunkčný ventilátor prípadne jeho porucha

– Málo chladiva alebo nedostatočný výkon kompresora

Laik len veľmi ťažko dokáže určiť správnu príčinu straty výkonu klimatizácie a preto odporúčame zavolať si na pomoc odborníka z klimapreteba.sk, ktorý dokáže reálne nájsť príčinu problému vášho zariadenia a navrhnúť najoptimálnejšie riešenie – či sa oplatí zariadenie opravovať alebo je lepšie klímu vymeniť za novú.

shutterstock_1014169264

Likvidovanie starých jednotiek.

Staršie modely klimatizácií nie sú  moc ekologické! My v Klíma pre Teba s.r.o. kladieme vysoký dôraz na ekológiu, aby sme zanechali planétu pre naše deti v čo najlepšej kondícii. Preto prinášame najmodernejšie technológie, ktoré majú nielen vysoký výkon, ale hlavne sú veľmi šetrné k životnému prostrediu a k Vašej peňaženke. Zariadenia z našej ponuky obsahujú výhradne ekologické chladivo R32.

Chladiace médium vo vnútri každej klimatizácie si vyžaduje odbornú manipuláciu. V prípade úniku sa mení na skleníkový plyn – pri starších zariadeniach má výrazne vyšší ekvivalent CO2, teda vyšší potenciál pre globálne otepľovanie. Jednoducho povedané, že ak látka unikne do ovzdušia, tak poškodzuje svetovú klímu. Preto zákon na Slovensku vyžaduje na prácu s chladiarenskými plynmi certifikát/oprávnenie. Žiaľ nie každý kto montuje klimatizácie toto oprávnenie má.

Demontáž klimatizácií preto nechajte na odborne vyškolený personál, ktorý chladivo odsaje pred demontážou do špeciálnych uzavretých nádob, aby sa zabránilo úniku škodlivín do ovzdušia. Vyhnete sa tak poškodeniu si zdravia, vysokým pokutám a znečisteniu životného prostredia!

Ak si aj napriek tomu chcete Vašu starú klimatizáciu ponechať, tak sa poraďte s odborníkom, že akým spôsobom to bude pre Vás najvhodnejšie.